66 yoshli Ambani dunyodagi eng katta neftni qayta ishlash zavodiga egalik qiluvchi Reliance Industries konglameratini boshqaradi. Tadbirkor Hindiston bosh vaziri Narendra Modining strategik hamkori hisoblanadi. U, shuningdek, Mumbaydagi o‘zining aqlbovar qilmas ko‘rinishdagi 27 qavatli qarorgohi bilan ham mashhur. Biroq milliarderga tegishli barcha ko‘chmas mulk obyektlarining hammasi ham Mumbaydagi uyidagichalik hashamatli emas.
Ambaniga tegishli tashkilot uning Manxettendagi qarorgohini 9 mln dollarga pullagan, deb xabar bermoqda Gimme Shelter nashri.
17 qavatli Superior Ink binosining 4-qavatida joylashgan kvartiraning maydoni 224 kvadrat metrni tashkil qilib, unda 2 ta yotoqxona va 3 ta vannaxona bor. Undan Gudzon daryosiga ajoyib manzara ochiladi.
Superior Ink binosida o‘z vaqtida bir qator mashhur va boy insonlar istiqomat qilgan. Ular orasida aktrisa Xilari Suonk, Nascar poygachisi Jimmi Jonson va milliarder Lesli Aleksandr bo‘lgan.1

Самый богатый человек Азии, индиец Мукеш Амбани, продал дом в Нью-Йорке за 9 миллионов долларов.
66 летний Амбани возглавляет Reliance Industries, которой принадлежит крупнейший нефтеперерабатывающий завод в мире. Он является стратегическим партнером премьер-министра Индии Нарендры Моди и известен своей фантастической 27-этажной резиденцией в Мумбаи.
Но не все его владения столь же роскошны. Организация, связанная с Амбани, продала резиденцию за 9 миллионов долларов в Вест-Виллидж на Манхэттене, сообщает Gimme Shelter.
Квартира находится на четвертом этаже 17-этажного здания под названием Superior Ink.
В доме площадью 224 квадратных метров есть две спальни, 3 ванны и потрясающий вид на реку Гудзон.
Среди жителей Superior Ink на протяжении многих лет были актриса Хилари Суонк, гонщик из Nascar Джимми Джонсон и миллиардер Лесли Александр.
17-этажное здание, ранее бывшее фабрикой Superior Ink Factory, было построено в 1919 году и заново открыто 2009 году.