Mayamida Dolce&Gabbana buyurtmasiga ko‘ra hashamatli osmono‘par bino quriladi
Mayamida Dolce&Gabbana modalar uyi buyurtmasi bilan balandligi 320 metr bo‘lgan 90 qavatli osmono‘par bino quriladi. 888 Brickell deb nomlanadigan bino shahardagi binolar uchun Federal aviatsiya ruxsatnomasi ruxsat bergan maksimal balandlikka yetadi hamda qurilishi 2027-yilda tugallanadi. Shundan so‘ng u boshqa bo‘lajak yorqin loyihalar, jumladan, Waldorf Astoria Miami va The Towers kabilar orasida shaharning eng baland binosiga aylanadi.
Yangi turar-joy binosi va 5 yulduzli mehmonxona ortida turgan modalar uyi o‘zining podiumdagi namoyishlari va qizil gilamdagi chiqishlari bilan ko‘proq mashhur. Mayami markazida qad rostlaydigan bino Dolce&Gabbana brendining ko‘chmas mulk bozoriga birinchi qadamini anglatadi.
Binoda yashovchilar uchun ularning kundalik hayotida modalar uyining ishtirok etishi nafaqat bir va to‘rt xonali kvartiralarning asosi va hashamatli qulayliklar bo‘ladi, balki binodan joy oladigan 259 ta uyning har biridagi barcha narsalar yaratilishida bosh-qosh bo‘ladi, deb aytgan binoni ishlab chiqqan kompaniya JDS Development Group bosh direktori va asoschisi Maykl Stern.
“Biz kvartiralarni to‘liq tayyor holda sotamiz - ularni bezatamiz va mebellar hamda xalatdan tortib kitob javonidagi kitoblargacha bo’gan aksessuarlar bilan jihozlaymiz” , deb qo‘shimcha qilgan Stern.
Dolce&Gabbana asoschilari Domeniko Dolche va Stefano Gabbana tomonidan ishlab chiqilgan intererlar uchta rang – oq, qora va tillarangda taqdim etiladi.
Binoning render suratlarida hashamatli detallar, jumladan, Venetsiya qandillari va okean manzaralari ochiladigan vannalar ko‘rsatilgan.
888 Brickell'da yashovchilar hashamatli binolarda taklif etiladigan odatiy qulayliklar, jumladan, restoranlar, barlar, fitnes va sog‘lomlashtirish markazlari, umumiy ofislar va majlislar zallaridan foydalana olishadi. Bundan tashqari, binoda ular ixtiyorida 13,5 metrlik suv havzasiga ega va Atlantika okeani, Biskayn ko‘rfazi va Mayami-Bich manzaralari ochiluvchi 372 kvadrat metrlik terrasa bo‘ladi.
Binodagi kvartiralar narxi taxminan 3,5 million dollardan boshlanadi, eng qimmatlariniki esa 35 million dollardan oshadi.
Dolce&Gabbana'ning imiji binoni AQSHda talabgir mulkka aylantira oladimi? Brend, albatta, Florida shtatida shunday loyihalarni amalga oshirayotgan hashamat sohasidagi yagona yetakchi emas. Jumladan,shtatda Armani o‘zining osmono‘par binosidagi aholi uchun xususiy plyajni taklif qilmoqda, Volkswagen Group'ga tegishli Bentley va Porsche avtomobil brendlari ham shtat sohillarida osmono‘par binolar qurmoqda.
So‘nggi yillarda butun dunyo bo‘ylab o‘z mehmonxonalarini ochayotgan moda uylari soni keskin ko‘paygan. Ular orasida, jumladan, Bulgari, Versace va Roberto Cavalli kabi brendlar bor.
Aprel oyida Dolce&Gabbana Marbella (Ispaniya) va Maldiv orollarida qo‘shimcha turar-joy va mehmonxona loyihalarini rejalashtirib, ushbu sektorga kirishini rasman e’lon qilgandi.

По заказу Dolce&Gabbana в Майами будет построен великолепный небоскреб
В Майами будет построен 90-этажный небоскреб высотой 320 метров по заказу бренда Dolce&Gabbana. Небоскреб 888 Brickell станет самым высоким зданием города среди других ярких предстоящих проектов, достигнув максимально допустимой высоты, установленной для города Федеральной авиационной допуском. Он будет завершен в 2027 году, включая Waldorf Astoria Miami и The Towers.
Здание в центре Майами  представляет амбиции Dolce&Gabbana на рынок недвижимости.
Для жильцов участие модного дома в их повседневной жизни будет сопровождаться полным «курированием» всего, что есть в каждом из 259 домов, объяснил Майкл Стерн, генеральный директор и основатель компании-разработчика JDS Development Group.
«Мы продаем квартиры полностью под ключ — полностью их отделываем и обставляем мебелью, аксессуарами, вплоть до халатов и книг на книжной полке», — сообщил он.
Интерьеры, которые разработаны Доменико Дольче и Стефано Габбана - основателями Dolce&Gabbana, будут предлагаться в трех цветовых палитрах: белом, золотом и черном.
На рендерах показаны роскошные детали, в том числе венецианские люстры и ванны перед потрясающим видом на океан.
Жители 888 Brickell будут пользоваться набором удобств, предлагаемых в такого рода элитных комплексах: рестораны, бары, фитнес- и велнес-центры, а также общие офисы и конференц-залы, бассейна с террасой и видом на Атлантический океан, залив Бискейн и Майами-Бич.
Стоимость квартир будет начинаться примерно с 3,5 миллионов долларов, стоимость самой дорогой недвижимости превысит 35 миллионов долларов.
Сможет ли модный имидж Dolce&Gabbana превратить здание в желанную недвижимость в США? Например Armani предлагает частный пляж, доступный для жителей своего небоскреба, а автомобильные бренды Bentley и Porsche, принадлежащие Volkswagen Group, также возводят башни вдоль береговой линии штата.
Число игроков моды, включая Bulgari, Versace и Roberto Cavalli, запускающих фирменные отели по всему миру, в последние годы резко возросло.
В апреле Dolce&Gabbana официально объявила о своем выходе в этот сектор, запланировав жилые и гостиничные проекты в Марбелье (Испания) и на Мальдивах.