Yaqinda AQSHning “Inter Mayami” klubiga o‘tgan argentinalik futbolchi Lionel Messi Janubiy Florida sohilbo‘yida 10,8 million dollarlik uy sotib oldi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, xaridni Messiga sarmoyalarini boshqarishda ko‘mak beruvchi Alfonso Nebot Armisenga aloqador firma amalga oshirgan. Florida shtatining Fort-Loderdeyl shahridagi 975 kvadrat metrlik uyda sakkizta yotoqxona, uch mashina uchun garaj va suv havzasi mavjud. Ko‘chmas mulk 2022-yil may oyida 9 million dollarga sotilgan.
Uy hozirda "Inter Mayami" o‘ynaydigan DRV PNK stadionidan mashinada taxminan 15 daqiqalik masofada joylashgan.
Messi 2023-yil boshida Saudiya Arabistoni klubidan tushgan yirik taklifni rad etib, AQSH klubiga qo‘shilishga qaror qilgandi. Argentinalik superyulduz "Inter Mayami"ga o‘tganiga ko’p bo‘lmaganiga qaramay, unda o‘zini ko‘rsatishga muvaffaq bo‘ldi va klubni Liga kubogida g‘alabaga olib keldi.

Недавно перешедший в клуб «Интер Майами» из США аргентинский футболист Лионель Месси покупает особняк на набережной в Южной Флориды стоимостью почти 10,8 миллиона долларов.
Согласно публичным данным, покупку осуществила фирма, связанная с Альфонсо Неботом Армисеном, который помогает управлять инвестициями Месси. Согласно заявлению, дом площадью 975 квадратных метров в Форт-Лодердейле, штат Флорида, имеет 8 спален, гараж на три машины и бассейн. Ранее недвижимость была продана за 9 миллионов долларов в мае 2022 года.
Особняк находится примерно в 15 минутах езды от стадиона DRV PNK (произносится как «Drive Pink»), где в настоящее время играет команда «Интер Майами».
Месси присоединился к команде в начале 2023 года в результате переломного соглашения для американского футбола, в результате которого он отверг предложение Саудовской Аравии. Аргентинская суперзвезда уже оставила свой след в «Интер Майами», приведя клуб к победе в Кубке Лиги.
Месси владеет другими домами в районе Майами, в том числе квартирой стоимостью 7,3 миллиона долларов в Санни-Айлс-Бич.