Mayamidagi birinchi o‘ta baland binodagi kvartira 50 million dollarga sotilmoqda
Mayamidagi birinchi o‘ta baland bino hisoblangan Waldorf Astoria Residences Miami majmuasida 50 million dollarlik kvartira sotuvga qo‘yildi. Agar ko‘chmas mulk shu narxga sotilsa, Mayamida sotilgan eng qimmat kvartiralardan biriga aylanadi.
Biroq, u bir-birining ustiga o‘rnatilgan kublar ko‘rinishidagi binoda eng qimmat kvartira bo‘lmaydi. Bino quruvchilaridan biri bo‘lgan Property Markets Group boshqaruvchi hamkori Rayan Shirning so‘zlariga ko‘ra, sotilayotgan uyning shundoq yuqorisida joylashgan, 2790 kvadrat metr maydonga ega pentxausni sotib olish bo‘yicha xaridor bilan shartnoma tuzilgan. Ushbu kvartiraning bahosi taxminan 90 million dollarga baholanmoqda.
50 million dollarlik kvartira 1220 kvadrat metr maydonga ega va butun bir qavatni egallaydi. U xaridorning xohishiga monand moslashtirilishi mumkin. Taklif etilayotgan kvartira oltita yotoqxona va to‘qqizta hammom, shaxsiy sport zali, teatr, vino xonasi, kutubxona, spa-salon va Mayami-Bich, Mayami markazi va Atlantika okeaniga manzaralar ochiluvchi yopiq balkonlarni o‘z ichiga oladi.
Quruvchi kompaniya minora qurilishini 2022-yilda boshlagani va 2027-yilda qurilishni yakunlashni rejalashtirayotganini aytgan. Loyihaga 205 ta mehmonxona xonasi va 360 ta kvartira kiradi.
Binodagi turar-joylar sotuvi 2021-yil mart oyida boshlangan. Undagi studiya kvartiralar narxi 1 million dollardan boshlanadi. Shirning so‘zlariga ko‘ra, Mayamidagi hashamatli buyumlar bozoridagi sustlashuvga qaramay, hozirda binoning deyarli 90 foizi sotib bo‘lingan.
Arxitektorlar o‘ta baland minoralar deganda, 300 metrdan balandroq binolarni nazarda tutishadi. Nyu-York shahrida so‘nggi yillarda juda ko‘p o‘ta baland binolar paydo bo‘lgan bir vaqtda, balandligi 304 metrdan oshiq bo‘lgan Waldorf minorasi Mayamidagi birinchi shunday bino bo‘ladi.

Квартира в первой сверхвысокой башне Майами продается за 50 миллионов долларов
В новом комплексе Waldorf Astoria Residences Miami, который считается первой сверхвысокой башней Майами, на продажу выставлена ​​квартира за 50 миллионов долларов. Если он будет продан примерно за эту сумму, это будет одна из самых дорогих квартир, когда-либо проданных в Майами.
Тем не менее, это не самое дорогое помещение в здании, которое состоит из ряда сложенных друг на друга стеклянных кубов. По словам Райана Шира, управляющего партнера, одного из застройщиков, покупатель заключил контракт на приобретение пентхауса площадью примерно 2790 квадратных метров прямо над этим объектом и будет иметь оценочную стоимость около 90 миллионов долларов.
По его словам, квартира стоимостью 50 миллионов долларов, просторное помещение площадью около 1220 квадратных метров, занимающее целый этаж, также может быть адаптировано к предпочтениям потенциального покупателя. Предлагаемая конфигурация квартиры включает шесть спален и девять ванных комнат, частный тренажерный зал, театр, винную комнату, библиотеку, спа-салон и закрытые балконы с видом на Майами-Бич, центр Майами и Атлантический океан.
Девелоперы приступили к строительству башни в прошлом году и заявили, что планируют завершить строительство примерно в 2027 году. Проект включает в себя 205 гостиничных номеров и 360 квартир.
Продажи в здании начались в марте 2021 года, цена за квартиру-студию начинается от 1 миллиона долларов. Шир сказал, что в настоящее время здание продано почти на 90%, несмотря на замедление рынка предметов роскоши в Майами.
Архитекторы склонны определять сверхвысокие башни как здания высотой не менее 300 метров. В то время как в последние годы в Нью-Йорке появилось много супервысоких зданий, Вальдорфская башня, высота которой будет более 304 метров, станет первой в Майами.