AQSHda Barak Obama yashagan uy sotuvga qo‘yildi
AQSHning sobiq prezidenti Barak Obama yashagan uy sotuvga qo‘yildi. New York Post'ning xabar qilishicha, ko‘chmas mulk 17,6 million dollarga baholangan.
Dang‘illama uy Massachusets shtatidagi Martas-Vineyard orolida joylashgan. Obama uni 2013-yilda ikkinchi prezidentlik muddati davomida ijaraga olgan. 2018-yilda obyekt 15 million dollarga sotilgan.
Uy “Chilmark Xauz” deb ataladi. Unda 6 ta yotoqxona va 7 ta vannaxona mavjud. Shuningdek, uyni kaminli zamonaviy oshxona va tashqi terrasaga olib chiquvchi fransuz eshiklari bo‘lgan mehmonxona bezab turadi. Asosiy yotoqxonada, shuningdek, kamin va isitiluvchi polli vannaxona mavjud.
Uy maydoni taxminan 660 kvadrat metrni, u joylashgan hududning maydoni esa to‘rt gektarni tashkil etadi. Hududda asosiy binodan tashqari, suv havzasi, turli mevali daraxtlar, basketbol maydonchasi, ikki yotoqxonali alohida kottej va uch mashinaga mo‘ljallangan garaj ham bor.

Дом бывшего президента Барака Обамы продадут в США
Бывший дом экс-президента США выставлен на продажу. Цена определена на уровне 17,6 миллиона долларов, сообщает New York Post.
Особняк располагается в штате Массачусетс на острове Мартас-Винъярд. Во время своего второго срока в качестве президента в 2013 году Обама арендовал этот дом, который в  2018 году был продан за 15 миллионов долларов.
Внутри «Чилмарк Хауз» (такое название носит дом) шесть спален и семь ванных комнат, современная кухня с камином и гостиная с французскими дверьми, ведущими на террасу. В хозяйской спальне располагается камин и санузел с подогреваемыми полами. Во втором крыле находятся гостевые спальни.
Общая площадь жилья около 660 квадратных метров, площадь участка — четыре гектара. Также на территории имеется бассейн и баскетбольное поле. Отдельно от главного дома стоит коттедж с двумя спальнями и трехместный гараж.