Xiaomi eng ensiz yig‘iluvchi smartfonni taqdim etdi
Xitoyning Xiaomi kompaniyasi yangi avloddagi yig‘ma smartfon chiqarishini e’lon qildi. Bu haqda GSM Arena nashri xabar bermoqda..
Kompaniya ma’lumotlariga ko‘ra, yangi qurilma Mix Fold 3 bozordagi eng ensiz yig‘iluvchi smartfon hisoblanadi. Uning korpusi eni ochiq holda 5,26 mm.ni, yig‘ilganda esa 10,89 mm.ni tashkil qiladi. Kompaniya muhandislari bunday natijaga erishish uchun yangi sharnir yaratishgan. Qurilmaning ekranini 135 gradusga ochish mumkin.
Gadjet ikkita OLED-displeyga ega: asosiy LTPO-ekran diagonali 8,03 duymni, ko‘rsatish qobiliyati 2160x1920 pikselni tashkil qiladi, tashqi LTPO-displey diagonali esa 6,56 duym va Gorilla Glass Victus 2 oynasi bilan himoyalangan.
Qurilma Snapdragon 8 Gen 2 protsessori, 16 gigabayt tezkor va 1 terabayt doimiy xotiraga ega. Gadjetning orqa tomonida 50, 12, 10 va 10 megapikselli to‘rtta kamera joylashgan. Smartfon Android 13 negizidagi MIUI 14 operatsion tizimida ishlaydi. Qurilma 67 vattli tez zaryadlashni qo‘llab-quvvatlaydigan 4800 milliamper-soatli akkumulatorga ega.

Xiaomi представила самый тонкий складной смартфон
Китайская корпорация Xiaomi анонсировала выход складного смартфона нового поколения. Об этом сообщает издание GSM Arena.
По словам представителей компании, Mix Fold 3 является самым тонким складным аппаратом на рынке. В разложенном состоянии толщина корпуса составляет 5,26 миллиметра, в сложенном — 10,89 миллиметра. Чтобы добиться такого результата, инженеры фирмы разработали новый шарнир. Экран устройства можно разворачивать на 135 градусов.
Mix Fold 3 имеет два OLED-дисплея: основной экран LTPO имеет диагональ 8,03 дюйма и разрешение 2160х1920 пикселей, внешний LTPO-дисплей получил 6,56-дюймовую диагональ с защитным стеклом Gorilla Glass Victus 2.
Девайс оснащен процессором Snapdragon 8 Gen 2, имеет от 16 гигабайт оперативной и 1 терабайт встроенной памяти. На задней панели гаджета расположена камера с четырьмя объективами разрешением 50, 12, 10 и 10 мегапикселей. Смартфон вышел с аккумулятором емкостью 4800 миллиампер-часов с поддержкой быстрой зарядкой 67 ватт, MIUI 14 на базе Android 13.
Стоимость базовой версии Mix Fold 3 составляет 8999 юаней, или около 1230 долларов США. Топовая модель, имеющая 16 гигабайт оперативной памяти, оценена в 10 999 юаней (1500 долларов).
Южнокорейская корпорация Samsung в конце июля анонсировала новое поколение складных смартфонов — Galaxy Z Fold5 и Galaxy Z Flip5. Стоимость базовой версии Galaxy Z Fold5 составила 1799 долларов, Galaxy Z Flip5 — 999 долларов.