Kompaniya prezidenti Sin Lixunning aytishicha, qurilma 21-sentabrda – Apple taqdimotidan 1,5 hafta o‘tgach taqdim etiladi. Kompaniya NIO Phone'ning yangi modellarini Apple kabi yiliga bir marta chiqarishni rejalashtirmoqda.
Gadjet Xitoy sanoat va axborotlashtirish vazirligi tomonidan ma’qullangan. U  Snapdragon 8 Gen 2 protsessoriga ega flagman qurilma bo‘lishi kutilmoqda.
Gadjetning asosiy xususiyati ultrakeng polosali aloqa UWB'ni qo‘llab-quvvatlashi bo‘ladi, bu NIO Phone'dan avtomobil kaliti sifatida foydalanish imkonini beradi. Smartfon, shuningdek, 5G tarmog‘ini ham qo‘llab-quvvatlaydi.
NIO Phone 120 Gs chastotali ekran, 12 Gb tezkor xotira va 1 Tb doimiy xotiraga ega bo‘ladi. Qurilma Android 13 operatsion tizimida ishlaydi.
Gadjetning narxi hozircha e’lon qilinmagan. Smartfon faqat Xitoyda sotiladimi yoki mamlakat tashqarisiga ham chiqariladimi, bu ham noma’lum.

Компания по производству электромобилей Nio представила новый бренд смартфонов
Китайская компания, специализирующаяся на производстве электромобилей Nio, сообщила о выпуске своей линейки смартфонов. Первая модель смартфонов будет создана под названием Nio Phone.
Цинь Лихун — президент компании Nio, заявил, что Nio Phone будет представлен 21 сентября — через 1,5 недели после презентации Apple. Также как и Apple, Nio Phone будет выпускаться один раз в год.
Гаджет уже прошел одобрение Министерства промышленности и информатизации Китая. Ожидается, что это будет флагманский аппарат с процессором Snapdragon 8 Gen 2.
Отличительной особенностью телефона станет поддержка сверхширокополосной связи UWB, что позволит использовать Nio Phone в качестве ключа от автомобиля. Смартфон будет поддерживать и 5G.
Nio Phone получит 120 Гц-экран, 12 ГБ и 1 ТБ оперативной памяти и постоянной памяти соответственно. Работать устройство будет на Android 13.