Neymar afsonaviy Pelening rekordini yangiladi
Braziliyalik futbolchi Neymar Braziliya terma jamoasida urilgan gollar soni bo‘yicha afsonaviy hamyurti Pelening rekordini yangiladi va terma jamoaning tarixdagi eng yaxshi to‘purariga aylandi.
31 yoshli futbolchi jahon chempionati saralash bosqichida Boliviyaga qarshi o‘yinda ikkita gol urib, shaxsiy hisobini 79 ta golga yetkazib qo‘ydi. Uch karra jahon chempioni Pele o‘z vaqtida terma jamoa uchun 77 ta gol urgan.
Shu munosabat bilan, Braziliya futbol federatsiyasi prezidenti Neymarga esdalik sovg‘asini topshirdi va futbolchi jamoadoshlari bilan ushbu natijani nishonladi.
"Peledan o‘zib ketib undan ustun bo‘lganim yo‘q. Men doim Braziliya futboli va terma jamoasi tarixiga o‘z nomimni yozishni xohlardim. Bugun men buni uddaladim", deb izoh bergan futbolchining o‘zi.

Неймар побил рекорд легендарного Пеле
Бразильский футболист Неймар побил рекорд своего легендарного соотечественника Пеле по числу забитых мячей в составе сборной Бразилии и стал лучшим бомбардиром в её истории.
31-летний футболист  забил два гола в матче отборочного турнира чемпионата мира против Боливии и довёл свой личный счёт до 79 голов. Трёхкратный чемпион мира Пеле забил в своё время 77 мячей.
По этому случаю, президент бразильской федерации футбола вручил ему мемориальную доску, и футболист отпраздновал это событие вместе с товарищами по команде.
"Превзойдя Пеле, я не стал лучше его. Я всегда хотел вписать своё имя в историю бразильского футбола и национальной сборной. Сегодня я сделал это", - сказал Неймар.