Cityscape Global 2023: Saudiya Arabistonida dunyodagi eng yirik ko‘chmas mulk ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi
45
Saudiya Arabistoni poytaxti Ar-Riyodda 10-13 sentyabr kunlari dunyodagi eng yirik ko‘chmas mulk ko‘rgazmasi Cityscape Global 2023 “Kelajak hayot” shiori ostida bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma uy-joy xaridorlari, ko‘chmas mulk bo‘yicha mutaxassislar, dizaynerlar, mahalliy va xalqaro ishlab chiqaruvchilarni bir joyga to‘playdi. U Ar-Riyod ko‘rgazma va anjumanlar markazida bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazmaga 170 dan ortiq davlatdan tashrif buyuruvchilar ro‘yxatdan o‘tgan. Unga minglab xaridorlar va ko‘chmas mulk mutaxassislari, 350 dan ortiq eksponatni tomosha qilish uchun 2000 nafar sarmoyachi, o‘z fikr va tajribalari bilan o‘rtoqlashuvchi 250 dan ortiq mahalliy va xalqaro ma’ruzachi keladi.
Cityscape Global Saudiya qirolligining istiqbolli investitsiya imkoniyatlarini dunyoga ochish hamda NEOM kabi zamonaviy turar-joy va tijorat obyektlari va loyihalarini alohida ajratib ko‘rsatish maqsadida qirollik bo‘ylab amalga oshirilayotgan shov-shuvli va yirik loyihalarni bir joyda namoyish etadi.
Qirollikning munitsipal, qishloq va uy-joy qurilishi ishlari vaziri Majid Al-Hugayl tadbirning muhimligini ta’kidlab, shunday dedi: “Biz dunyodagi eng yirik ko‘chmas mulk ko‘rgazmasi bo‘lgan Cityscape Global 'ni qabul qilayotganimizdan bag‘oyat mamnunmiz. Ko‘rgazma doirasida Vision 2030 rahnamoligi ostida amalga oshirilayotgan eng muhim va yirik loyihalar, shuningdek, 24 ta davlatdan boshqa loyihalar ishtirok etadi. Biz sarmoyachilar, ishlab chiquvchilar va ixlosmandlarni ko‘rgazmada ishtirok etishga taklif etib qolamiz".

Крупнейшая в мире выставка недвижимости Cityscape Global стартует в Эр-Рияде с 10 по 13 сентября под девизом «Будущее жизни».
Выставка соберет покупателей жилья, экспертов по недвижимости, дизайнеров и местных и международных застройщиков. Она будет проходить в Эр-Риядском выставочном и конференц-центре.
На выставку уже зарегистрировались посетители из более чем 170 стран. На нее приедут тысячи покупателей и специалистов по недвижимости, а также 2000 инвесторов, которые приедут посмотреть на более чем 350 экспонатов, а также более 250 местных и международных докладчиков, которые поделятся своими мыслями и опытом.
Cityscape Global продемонстрирует громкие и гигантские проекты по всему Королевству под одной крышей, чтобы открыть многообещающие инвестиционные возможности и выделить передовые жилые и коммерческие объекты и сообщества, такие как НЕОМ и другие.
Министр муниципальных, сельских дел и жилищного строительства королевства Маджид Аль-Хогайл подчеркнул важность этого мероприятия, сказав: «Мы очень рады принимать у себя Cityscape Global, крупнейшую выставку недвижимости в мире, в рамках которой участвуют наиболее значимые и крупные проекты под эгидой Vision 2030, а также проекты из 24 стран. Мы приглашаем инвесторов, разработчиков и энтузиастов принять участие».