Anjelina Joli va Bred Pitt o‘rtasidagi 7 yillik ajrim jarayoni nihoyasiga yetdi
AQSHning mashhur kinoyulduzlari, sobiq er-xotin Anjelina Joli va Bred Pitt ajrimi bo‘yicha sud jarayoni 7 yildan keyin yakunlandi. Bu haqda In Touch Weekly nashri xabar berdi.
Sud chiqargan qarorga ko‘ra, sobiq juftlikning 3 nafar balog‘atga yetmagan farzandi Joli bilan qoladi. Pitt esa farzandlari bilan belgilangan vaqtdagina ko‘risha olishi mumkin bo‘ladi. Umuman olganda, sobiq juftlikning 3 nafar o‘z farzandidan tashqari yana 3 nafar boqib olgan farzandi bor.
Bundan tashqari, aktyor sobiq xotiniga Fransiyada birgalikda sotib olingan vinochilik korxonasidagi ulush uchun 250 mln. dollar to‘laydi. Aynan shu mulk sababli mojaroli ajrim shunday uzoq vaqt cho‘zilib ketgan.
Yulduzli juftlik 2005-yilda uchrashishni boshlagan. Bir yil o‘tib Joli Pittdan homilador ekanini ma’lum qilgan. Aktyorlar umumiy farzandlari borligi va tinch-totuv yashab kelayotganiga qaramay, 2014-yildagina rasman nikohdan o‘tgan. Biroq 2 yil o‘tib, Joli ajrashishga ariza bergan. Aktrisaning bunday qarorga kelishiga Pittning mast holatda samolyotda unga va farzandlariga tahdid qilgani sabab bo‘lgan. Keyinroq aktrisa o‘z intervyularida turmush o‘rtog‘i spirtli ichimliklarga ruju qo‘ygani va tez-tez o‘zini tajovuzkorona tutishi borasida bir necha marta to‘xtalib o‘tgan.

Спустя семь лет завершился судебный процесс по расторжению брака американских актеров Анджелины Джоли и Брэда Питта. Об этом сообщил таблоид In Touch Weekly со ссылкой на источник.
Джоли сохранила полную опеку над тремя несовершеннолетними детьми пары, в то время как Питту предоставили право на посещение в установленное время.
Кроме того, Брэд Питт выплатит Анджелине Джоли $250 млн за свою долю совместно приобретенной винодельни во Франции. Именно из-за этого имущества скандальный развод растянулся на столь долгий срок.
По данным источника, до последнего сохранялась большая опасность банкротства звездной актрисы из-за огромных расходов на судебные разбирательства по делу о разводе.
Голливудские актеры начали встречаться в 2005-м, пара заключила брак лишь в 2014 году, несмотря на долгую совместную жизнь и общих детей, а в 2016-м Анджелина Джоли подала документы на развод. Причиной для расторжения брака стал инцидент в самолете, когда нетрезвый Питт угрожал Джоли и их детям. Впоследствии актриса не раз рассказывала об агрессивном поведении Питта и его проблемах с алкоголем.